Świnoujście – atrakcje

Przyjazd do Świnoujścia to okazja do spróbowania wielu atrakcji, jakich nie spotkacie w żadnym innym miejscu. To tutaj Bałtyk jest najcieplejszy, a plaża najszersza ze wszystkich w Polsce! Zanim zaplanujesz urlop, koniecznie przyjrzyj się naszemu spisowi ciekawych lokalizacji.

Najwyższa latarnia w Polsce

Aż 68 metrów – tyle mierzy najwyższa latarnia ceglana w Polsce. Taką wysokością wpisała się również na stałe w ranking światowy. Wzniesiona w 1854 roku budowla znajduje się w przemysłowej dzielnicy Świnoujścia – Warszowie. Z góry zobaczycie piękne krajobrazy, ale trzeba nieco cierpliwości, aby dostać się do punktu widokowego. Schody latarni liczą ponad 300 stopni, które jednak warto pokonać. Uczta dla oczu gwarantowana!

Transgraniczna promenada. Świnoujście – Heringsdorf

Coś, co z pewnością trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Świnoujścia, to czterokilometrowy deptak łączący Polskę z Niemcami. Spacer promenadą transgraniczną to nie tylko ciekawa forma wieczornego odpoczynku, ale też okazja do zebrania informacji na temat historii tego obszaru. Ze specjalnie stworzonych tablic, dowiecie się również wiele o roślinności i zwierzętach odwiedzanego przez Was regionu. Skąd będziecie wiedzieli, że już przekroczyliście granicę kraju? Sygnalizuje to monument w kształcie bramy, ozdobiony flagami obydwu państw. Na pewno nie przeoczycie więc tego momentu!

Świnoujście – wiatrak Stawa Młyny

Stawa, czyli inaczej brzegowy znak nawigacyjny, wieńczy świnoujski Falochron Zachodni. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu. Ze względu na wyjątkową aurę, okolica okazała się wymarzonym plenerem do zdjęć „Latarnika”, filmu z 1976 roku w reżyserii Zygmunta Skoniecznego. Legenda głosi natomiast, że niegdyś marynarze, wracający z ciężkich żeglug, udawali się do starego młyna by odzyskać zdrowy i młody wygląd. Niektórzy odwiedzający nadal wierzą w jego niezwykłe właściwości. 🙂

Co zwiedzić na wyspie Wolin?

Mawia się, że Świnoujście to miasto leżące na 44 wyspach. Trzy z nich: Uznam, Karsibór i Wolin są zamieszkałe i często odwiedzane przez turystów. Na tej ostatniej znajdziecie nie lada atrakcję. Podziemne Miasto na wyspie Wolin to kompleks pięciu schronów i łączących je tuneli, w których przeżyjecie prawdziwą przygodę. Na półtorej godziny możecie przenieść się do lat 30. XX wieku oraz czasów II Wojny Światowej, kiedy miasto było budowane i intensywnie wykorzystywane. Pod opieką przewodnika odkryjecie wszystkie tajemnice tego niecodziennego muzeum.